Dalga Kıran Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dalga Kıran Rpg'ye hoşgeldiniz. Umarız ki, kampımıza canavar saldırısından sağlam olarak gelirsiniz.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

1. RO Dersi

3 posters
YazarMesaj
Slania L'Aquila
Yönetici/Nyks Kulübesi Lideri/Ay Kudretlisi
Yönetici/Nyks Kulübesi Lideri/Ay Kudretlisi
Slania L'Aquila

Kişi sayfası
Rpg puanı:
1. RO Dersi Imgleft100/1001. RO Dersi Emptybarbleue  (100/100)
Güç Puanı:

1. RO Dersi Empty
MesajKonu: 1. RO Dersi   1. RO Dersi Icon_minitimeCuma Kas. 26, 2010 5:45 pm

Buraya puanları istedikleri rütbeye yetmeyen arkadaşlarımız rplerini bıraksınlar lütfen. Gelişme gösteren arkadaşlarımızın başlıkları geri açılacaktır. Açılan başlıklara yeni bir rp yollayarak puanınızı yükseltebilirsiniz. Detaylı yorum ve puanlama ile sonuçlar size ayrı bir başlıkta sunulacaktır.
Kolay bir şeylerle başlayalım. Aşağıda kurgu belirtilmiştir.

Zaman: Akşam vakti. (Belirli bir saat yok ama hava kararmıştır. Saati istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Tek şart hava karardıktan sonra olması. Çok fazla kısıtlamak istemiyorum.)

Yer: Sizin için resmen labirente dönmüş karanlık okul.

Kurgu: Canavar olduğunu bilmediğiniz öğretmeniniz sizi gece geç saatlere kadar ceza derslerinde tutuyor. Sonunda sinir olduğunuz ve ömrünüz boyunca ağzının ortasına yumruğu indirmek istediğiniz öğretmeniniz gerçek yüzünü gösterdi. Ne yapacağınızı bilemez halde karanlık ve boş okulun içinde koşturuyorsunuz. (Dediğim gibi kısıtlamayacağım. Kurgunun geri kalan kısmı size ait.)

Lütfen detaylı bir anlatım ve bol betimleme yapın. Yazım kurallarına uyun. Renklendirmelere dikkat edin. Aksi halde bir gelişme göstermediğiniz sonucuna varılacak ve başlığınız tekrar açılmayacaktır.

Rol Oyunu Satır Sınırı: 65 satır. (Satır sınırını geçerseniz puanınız azalır. Her fazla satır yarım puanınızı götürür. Eğer puan buçukta kalırsa rpnin genel haline göre yarım puan fazlası ya da azı verilir.)
Başlığın açık kalacağı süre: 03.12.2010 Cuma günü saat 18:00'a kadar balık açık kalacaktır. Rplerin sonuçları 03.12.2010 cuma günü açıklanacaktır. Rplerin fazla ya da az olmasına göre tarih daha geriye çekilebilir. Lütfen kurguya uyun. Kurguya uymayan rpler yok sayılacaktır.
Silena Beauregard
Afrodit Kulübesi Lideri
Afrodit Kulübesi Lideri
Silena Beauregard

Karakterinin En Baskın Özelliği : Güzelliği
Lakap : Genelde Si ama bazen arkadaşları dalga geçmek için güzellik kraliçesi der

Kişi sayfası
Rpg puanı:
1. RO Dersi Imgleft74/1001. RO Dersi Emptybarbleue  (74/100)
Güç Puanı:
1. RO Dersi Imgleft2/1001. RO Dersi Emptybarbleue  (2/100)

1. RO Dersi Empty
MesajKonu: Silena Beauregard   1. RO Dersi Icon_minitimeSalı Ocak 04, 2011 8:38 pm

Hava karanlıktı ama ben hala okuldaydım. Matematik öğretmenim olan Bayan Carry beni gene cezaya bırakmıştı. Onun yüzünden gecenin bir saati 500 soru çözmek zorundaydım. Ama ben henüz 29 sorudayım. Üstümde kısa kollu mavi tişörtüm altımda koyu mavi bir kot pantolon vardı. Sarı saçlarımı at kuyruğu yapmıştım. Dikkatimi hiç toplayamıyordum . Gözüm hep sınıftaki şeylere takılıyordu; Kirli beyaz rengindeki duvarlara, gri renkli tokmaklı kapıya, tek kişilik sralara, sınıfın bir köşesinde duran ve üstüne çiçekli bir örtü serilmiş öğretmen masasına yada onun hemen yanında üstünde bir sürü renkli karton bulunan cam çerçeveli kahverengi dolaba. Anlayacağınız dikkatimi bir türlü toplayamıyordum. Zaten ne zaman toplaya bilmişimdir ki. Bayan Carry elindeki kalemle hem akromatik hareketler yapıyordu hemde o kahverengi gözleriyle 'O sorular bitmezse sen bitersin' diyordu. " Burdan ne zaman kurtulacağım" dedim. O ise san ki sanki üzülmüş gibi yapıp " Gerçekte kim olduğunu söyleyip bana akşam yemeği olunca" dedi. Pfff 'leyip soru çözüyormuş gibi kalemimle test kağıdımın üstüne gezdirmeye başladım. Sonra kadının ne dediğini fark ettim. Kadın delirmişti. Aslında önceden de pek normal sayılmazdı ama daha hiçbir öğrenciyi yediğini görmemiştim. Henüz. Bayan Carry ayağı kalktı üstünde her zaman giydiği uzun kollu ayak bileklerine kadar uzanan siyah bir elbise giymişti ,saçları boynunu bile geçmeyecek kadar kısaydı . Yüzü buruş buruştu ama a-normal olan o değildi. A-normal olan gözlerinde o açlıktı .Kana olan açlık. Kadın resmen kana susamıştı .yerimden kalktım kapıya doğru yavaşça ilerledim. Bayan Carry sipsivri dişleriyle sırıttı. Evet sipsivri dişler ya bu kadın iki saniyede takma diş değiştirmişti yada ben daha önce onun bu sivri dişlerini fark etmemiştim. Kadın resmen bir canavara dönüşüyordu. Zaten herkes onun bir canavar olduğunu söyler ama bu faklıydı . Kadının elleri kıllanmaya ve tırnakları uzamaya başladı.İğrenç. Sonra yere çömeldi ve arkasından dikenli bir kuyruk çıktı. hemen kapıyı açtım ve dışarı çıktım. Carry arkadan "Kaç melez, Kaç. Avım la oynamayı severim" diye kükredi. Okulun karanlık koridorlarında bir oraya bir buraya kaçıyordum. Hala şoktaydım kadın resmen gözümün önünde mutat a benzer bir şey oldu. Daha önce bir çok kez okula akşam gelmişimdir ama artık o karanlık koridorlar bana düşman bir labirente dönüşmüştü.
Koştuğum koridorun sonu ikiye ayrılıyordu hiç düşünmenden sağa dönüm ve koridorun sonunda çıkış kapısı duruyordu içim birden rahatladı. Kurtuldum dedim içimden ama ama erken konuşmuşum. Çıkış kapısının hemen yanında ki koridordan suratı Bayan Carry nin suratı ve dikenli bir kuyruğu olan aslana benzer bir yaratık çıktı. " Beni özledin mi canım? " dedi alaycı bir tavırla.İçimden 'Evet ne demezsin senin çirkin yüzünü görmeden yaşayamıyorum' demek geçti. Tamam bu Bayan Carry di. Ama eskisinden de çirkin olmuştu. Kesinlikle kendini aşmış. Dikenli kuyruğunu hızlıca salladı ve ilimi çiviye benzer bir şey çizip geçti. Anında çığlığı bastım. "Reflekslerin çok zayıf güzelim" dedi."Ama zaten bir iki saniye sonra onlar işine yaramayacak çünkü param parça olacaksın!" B. Carry tekrar kuyruğunu sallamaya hazırlandı. Bu sefer hedefi elim değil kalbimdi. Hemen yandaki sınıfa atladım. Tişörtümün kolu yırtılmıştı ve Saçlarım dağılmıştı. Kıl payı kurtulmuştum. Ama birden elim yanmaya başladı. Buda yetmezmiş gibi ucube Carry üstüme doğru geliyordu. Bense geri geri yürüyorum. Yenmek için ne güzel bir yer diye düşündüm.
Etrafımda Çiçekli panolar, üstü arı resimleriyle donatılmış bir örtüyle örtülü sıralar üstüne kartondan çiçekler asılmış bir dolap bir tarafta resim yapıştırılmış bir tarafta çarpım tablosu yazılmış bir pano vardı. Ucube Carry üstüme doğru yürürken" Bunca zamandır melez olup olmadığını anlamaya çalışıyordum" dedi ve sırıttı "Artık eminim" dedi. Yanağımdan bir damla yaş süzüldü ve ağlamalı bir sesle "Nesin sen" dedim. Ucube Carry bundan çok zevk alıyormuşcasına güldü. " Güzelim ben bir Mant-" dedi ama arkasından gelen kırılan cam ve tahta sesi ile kesildi. Sonra içeri kılıçlı ve kalkanlı bir çocuk girdi Carry daha arkasını dönemeden onu kılıcından geçirdi. Carry " Çok yaklaşmıştıım" diye bağırdı ve toza dönüştü. Çocuk bana bakıp "İyi misin ?" diye sordu. Evet anlamında başımı salladım. Konuşamayacak kadar şoktaydım. Çocuğun saçları siyahtı, gözleri ise yeşil. Yaşıt sayılırdık. Üstünde yeşil kısa kollu bir tişörtüne bronz renkli bir zırh geçirmişti altında ise mavi kot pantolon vardı. Çocuk gülümsedi ve elini uzattı " Artık güvendesin. Benimle gel".dedi
Cornelius Castoriadis
Yönetici/Kampın Yardımcı Yöneticisi/Kılıç eğitmeni/ Sözde Hades Melezi
Cornelius Castoriadis

Kişi sayfası
Rpg puanı:
Güç Puanı:

1. RO Dersi Empty
MesajKonu: Geri: 1. RO Dersi   1. RO Dersi Icon_minitimeÇarş. Ocak 05, 2011 4:35 pm

Yorum:
Kurguyu bizim belirtmemiz nedeniyle buraya tam puan veriyorum. Ama hala betimlemelerde zayıflık var. Yazım Kurallarında bu sefer daha dikkatsiz davranmışsın. Pek özenilerek yazılmamış gibi. Yazım hataları ve imla yanlışları için sana word'de yazmanı tavsiye ediyorum. Renklendirmeler iyi ve düzenli. Paragraf düzeninde hala birkaç sorun var. Paragraflar arasında boşluk bırakmanı öneririm.

Puanlar:

Kurgu ve Akıcılık: 25/25
Betimleme: 4/15
Yazım Kuralları: 10/20
Paragraf Düzeni: 10/15
Renklendirme: 10/10
Uzunluk: 15/15

Toplam: 25+4+10+10+10+15=74
Puanınız: 65/100

Alabileceğiniz en yüksek rütbe veya rütbeler: Tanrıdan doğumlu melez.

Lütfen rütbe başvurusu yapınız.
Cornelius Castoriadis
Cornelius Castoriadis

Kişi sayfası
Rpg puanı:
Güç Puanı:

1. RO Dersi Empty
MesajKonu: Geri: 1. RO Dersi   1. RO Dersi Icon_minitimePerş. Ocak 06, 2011 5:32 pm

Rol oyunu dersi sona ermiştir.*Başlık kilit.

1. RO Dersi
1 sayfadaki 1 sayfası